Proizvodi

close

DICARZOL 50 SP 20GR

Šifra artikla: 6615
DICARZOL 50 SP 20GR

DICARZOL 50 SP 20GR

Šifra artikla: 6615

Kategorija: Sredstvo-za-zastitu-bilja

NEMA NA STANJU




Pakovanje *

Cena 560.00 RSD / KOM

favorite
print

Ne odgovara Vam cena? Upišite cenu koja Vam je odgovarajuca. Potrudicemo se da Vam damo najbolju ponudu.

Opis

DICARZOL 50 SP
Folijarni insektoakaricid sa kontaktnim i digestivnim delovanjem.

Аktivna materija:
Formetanat - hidrohlorid 582 g/kg (500 g/kg čistog formetanata)

Formulacija:
Vodorastvorljivo prašivo - SP

Кarakteristike:
Dicarzol 50 SP kao karbamat ima širok spektar primene na insekte i fitofagne grinje koji sišu sokove iz biljaka (tripsi, cikade, lisni mineri i grinje), ali u prvom delu vegetacije. Dicarzol 50 SP se smatra specifikumom za suzbijanje kalifornijskog cvetnog tripsa.

Primena:

Kod paprike za suzbijanje kalifornijskog cvetnog tripsa (Frankliniella occidentalis), odmah u početku pojave tripsa u količini od 1 kg/ha, uz utrošak vode od 400 l/ha. Vreme primene je u proizvodnji rasada i do formiranja plodova.

Kod crnog luka za suzbijanje duvanovog tripsa (Thips tabaci), odmah po doletanju tripsa u količini оd 1 kg/ha, uz utrošak vode od 400 l/ha.

Druge primene:
Dicarzol 50 SP se može primeniti u proizvodnji cveća za suzbijanje kalifornijskog cvetnog tripsa i to: prvi tretman obaviti sa 1,5 kg/ha radi smanjenja brojnosti populacije, a ostale tretmane raditi sa 1 kg/ha.
Dicarzol 50 SP je poželjno koristiti u alternaciji sa preparatima drugih mehanizama delovanja.
Najbolji rezultati suzbijanja tripsa dobijaju se kada se Dicarzol 50 SP koristi folijarno, radi smanjenja populacije tripsa, a da se zemljište ili prostor oko biljaka tretira sa preparatima na bazi bifentrina ili hlorpirifosa. Na taj način se sprečava izletanje imaga tripsa iz zemljišta, nakon hrizalidacije.
U zaštiti breskvi i nektarina od cvetnog tripsa, Dicarzol 50 SP se koristi neposredno posle cvetanja,u količini od 1 kg/ha.
Za suzbijanje crvenog i baštenskog pauka na voću, Dicarzol 50 SP se koristi u količini od 1 kg/ha.

Napomena:
Preparat ne primenjivati u crnom luku koji će se koristiti kao mladi luk.
Maksimalni broj tretmana na usevima je 2 puta.

Мogućnost mešanja:
Preparat je kompatibilan sa većinom insekticida i fungicida. Ne mešati sa sumpornim i alkalnim preparatima.

Neželjeni efekti:
Dicarzol 50 SP je toksičan za pčele, pa se ne koristi na voću u vreme cvetanja ili prisustva pčela u voćnjaku.

Karenca:
Kod paprike je 35 dana, а kod crnog luka 28 dana.


Vratite se na vrh strane
close
logo

Filtriraj brendove

Filtriraj kategorije

Filtriraj atribute

Pronađeno je proizvoda

  • template keyboard_arrow_right
  • placeholder slika

  • prod check
    check
  • akcija - 0 % template
    RSD RSD

    Ovaj sajt koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posetilaca. Ukoliko nastavite sa korišćenjem sajta, smatra se da ste saglasni sa našim uslovima korišćenja kolačića i potvrđujete prihvatanje kolačića na njegovim stranicama.

    Prihvatam